Coach

Coaching to jedno z bardziej wartościowych zajęć, którymi się zajmuję.

Swego czasu na jednym z blogów, które prowadzę napisałem: „Kiedy się zastanawiam nad tym, co dał mi coaching, to od razu przychodzą mi do głowy takie skojarzenia jak: większa pewność siebie, świadomość możliwości osiągania zamierzonych celów, umiejętność planowania, a  do tego pozyskanie dodatkowych kompetencji i widoczny wzrost prestiżu zawodowego- mnóstwo tego”. I tak rzeczywiście jest.

Korzystanie z coachingu to:

Najbardziej sobie cenię pracę w bezpośrednim kontakcie. Rozmowa, zwykle od 60 do 90 minut to czas, który pozwala zarówno doprecyzować potrzeby jak i odkryć optymalne sposoby ich rozwiązania. Wspólna praca trwa zwykle 6 do 10 sesji i kończy się, kiedy strony uznają, że osiągnęły to, co zdecydowały się uzyskać. Zwykle pracy towarzyszą różne gadżety ułatwiające ociąganie założonych celów- karty, kostki, kolorowe mazaki. Jest rozwojowo i wciągająco.

Inna forma pracy to coaching za pomocą Skypa. To dość popularna metoda dająca większą możliwość organizowania czasu spotkań. Wymiar oraz liczba sesji są podobne do pracy w bezpośrednim kontakcie. Tu praca polega przede wszystkim na rozmowie. Za to skuteczność porównywalna do innych typów coachingu.