PO CO?

23.02.23

Jest tylko jedna osoba, o której wiesz wszystko, z którą nie możesz się rozstać i która powinna być ci najbliższa. Jesteś nią ty sam. Wiem, że nie zawsze można z sobą wytrzymać. Że nie tak znowu często jesteśmy dokładnie tacy, jakimi chcielibyśmy być czy chociażby jakimi chcielibyśmy się widzieć. Ale tacy właśnie jesteśmy. W dniu narodzin otrzymaliśmy jakiś potencjał, a później przez całe życie na różne sposoby go kształtujemy i możemy go wykorzystywać. Zawsze będziemy mieli coś ze sobą do zrobienia. Lepiej jednak robić coś, co nas cieszy, niż zamartwiać się nad tym, że znowu nam nie wyszło bo pewnie jesteśmy absolutnie do niczego. Warto cieszyć się sobą. No bo jeśli nie my, to kto udowodni światu, że zasługujemy na wszystko, co świat może nam dać najlepszego? Zresztą, czy świat wie, na czym nam tak naprawdę najbardziej zależy? Ludzie, którzy zamierzają coś osiągnąć czy choćby coś zmienić w swoim życiu najczęściej zastanawiają się nad tym JAK to zrobić. Tymczasem najważniejsze pytanie jakie powinni sobie postawiać powinno brzmieć PO CO? Pytanie „po co?” określa nie tylko nasze oczekiwania typu:” „żeby nam było lepiej” czy „żeby Polska rosła w siłę a ludzie żyli dostatniej”. Pytanie „po co?” powinno odpowiedzieć – co konkretnego zamierzam osiągnąć poprzez swoje działanie. Co ma być jego efektem. Po to!

Odpowiedź na pytanie  PO CO pozwoli nam inaczej spojrzeć na otaczającą nas rzeczywistość. Umożliwi uruchomienie innych perspektyw. Spowoduje, że zaczniemy funkcjonować na nowo iw nowym systemie wartości. Otworzy nas na odmienne doznania. Ułatwi przejście na nową, oczekiwaną stronę i pozwoli na opuszczenie teraźniejszości, która niekiedy stanowi podstawową barierę budowania naszego przyszłego lepszego jutra.

Na pytanie czy łatwo jest zmieniać pragnienia w czyny są dwie właściwe odpowiedzi: „oczywiście, że tak” oraz „oczywiście, że nie”. Jedna i druga zależy nie tyle od pragnień, które zamierzamy zmienić w czyny, ale przede wszystkim od reprezentowanych przez nas postaw. Od tego co i w jaki sposób myślimy o sobie, a także od tego, na ile jesteśmy konsekwentni w podejmowanych przez siebie działaniach.

Share on facebook
Facebook
Share on linkedin
LinkedIn
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest